FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - CFR CLUJ 2-2

VIDEO și FOTO Meci nebun în "Ştefan cel Mare" » FC Voluntari scapă printre degete o victorie mare, 2-2 cu CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2015 20:02

FC Voluntari a fost foarte aproape de o victorie de senzaţie pe teren propriu, 2-2 cu CFR Cluj, însă a fost egalată şi putea chiar pierde pe final partida.

Ilfovenii erau neînvinși pe teren propriu de 3 runde, însă clujenii au făcut greşeală de a-i subestima. Voduţ a deschis scorul în minutul 11, iar Novac a majorat diferenţa imediat după pauză.

Click aici pentru VIDEO!

Experienţa oaspeţilor s-a văzut însă pe final de meci. Cristian a reuşit "dubla" cu o lovitură de cap (75) şi un penalty transformat (84). Clujenii puteau obţine chiar toate cele trei meciuri, însă "foarfeca" încercată de Lopes nu i-a pus mari probleme lui Balauru.

Voluntari: Balauru - L. Rus, S. Rădoi, Achim, Briceag - Novac, Goossens - Voduț, Todoran, Kone - A. Bălan
Rezerve: Petrariu, Novakovici, D. Pancu, V. Mihai, Cîrstocea, A. Ioniță, Tchoutou

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, A. Mureșan, Larie, Camora - Gomelt, Petrucci, Vitor Bruno - Păun, Cristian, Nascimento
Rezerve: Vîtcă, L. Goian, Vereș, Jakolis, Nouvier, Negruț, Beleck

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”