FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CFR CLUJ

VIDEO şi FOTO » Steaua - CFR Cluj 1-0 » Victorie chinuită adusă de George Ţucudean

Fotomontaj: Lucian Alecu +6   FOTO
Fotomontaj: Lucian Alecu

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 08 martie 2015 22:31

Steaua a cîştigat cu 1-0 duelul cu CFR Cluj, prin golul lui George Ţucudean, şi obţine prima victorie din returul Ligii 1.

Steaua a avut o primă repriză slabă, în care jucătorii de la CFR Cluj au avut primele două mari ocazii, în primele şapte minute, iar jucătorii lui Gâlcă nu au tras nici un şut pe poartă.

În a doua repriză, steliştii au jucat mai bine şi au pus presiune pe clujeni. George Ţucudean a marcat singurul gol în minutul 77, după ce a reluat cu capul o centrare din corner a lui Chipciu.

După această victorie, Steaua şi-a consolidat poziţia din clasament, fiind la opt puncte de Petrolul, care are un meci mai puţin.

Clujenii rămîn ultimii în clasament, după depunctarea de 24 de puncte. Elevii lui Eugen Trică au 11 puncte, cu opt mai puţin decît echipa care este pe primul loc care asigură salvarea de la retrogradare.