FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FC BOTOȘANI 4-2

VIDEO » Spectacol la Voluntari » Fulop a marcat cel mai frumos gol al începutului de sezon, dar Botoșani a pierdut cu 2-4

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 august 2016 18:14

FC Voluntari s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 4-2, în fața celor de la FC Botoșani, în etapa a treia a Ligii 1.

FINAL » FC Voluntari - FC Botoșani 4-2
Spahija '6, Ivanovici '7, '32, Novac '49/Fulop '30, '78
Vezi AICI liveTEXT/VIDEO

Gazdele au început în forță meciul, iar în minutul 7 tabela arăta deja 2-0, după reușitele lui Spahija și Ivanovici.

FC Botoșani a redus din diferență în minutul 30, după un supergol reușit de Fulop. Mijlocașul a expediat un șut superb de la marginea careului de 16 metri, în vinclul porții apărate de Bornescu.

Ivanovici a reușit dubla doar două minute mai târziu, după ce a profitat de o neînțelegere între Dimitrov și Iliev.

Spectacolul a continuat și în repriza a doua, când Novac l-a învins și el pe Iliev, cu o lovitură de cap după pasa primită de la Cernat.

Fulop a bifat și el "dubla", cu mai puțin de un sfert de oră înainte de final, când a șutat din prima la colțul lung, din interiorul careului de 16 metri.

Cu victoria de astăzi, FC Voluntari urcă pe prima poziție a Ligii 1, cu 6 puncte, la egalitate cu Dinamo, care va juca luni pe terenul lui CFR Cluj.

Echipele de start:

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Balaur, Spahija, Al. Coman - Moke, Novac - Popadiuc, L. Marinescu, Ivanovici - Cernat
Rezerve: Balauru, Cazan, Tăbăcariu, G. Deac, Tudorică, Căpățână, Ad. Bălan