FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - PANDURII 1-0

VIDEO Surpriză la Iaşi » CSMS cîştigă cu Pandurii, 1-0, după două gafe mari de arbitraj

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 noiembrie 2015 19:59

CSMS Iaşi s-a impus pe teren propriu în faţa celor de la Pandurii, scor 1-0.

Elevii lui Edi Iordănescu erau neînvinşi de 10 etape în Liga 1 şi au ratat şansa de a trece pe locul 2. Oaspeţii au cedat însă în Moldova, fiind defavorizaţi şi de arbitraj.

Click aici pentru VIDEO!

Soarta meciului s-a decis în două minute în prima repriză, cînd gorjenii puteau marca, însă Marius Avram a dictat fault în atac la o fază la care Grahovac a fost busculat de colegul Golubovici (25). Două minute mai tîrziu, gazdele au primit un penalty, transformat de Golubovici, deşi intervenţia avusese loc în afara careului.

Echipele de start

CSMS Iaşi: Grahovac - I. Voicu, Ov. Mihalache, Frăsinescu, Bădic - Ciucă, Enescu - Viveiros, V. Gheorghe, Bole - Golubovici

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Vasco, Filippetto, Momcilovici - Droppa, Mrzljak - Răduţ, D. Nistor, Nicoară - Hora

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga