FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CLUJ - FC BRAŞOV 1-1

VIDEO "U" Cluj scapă victoria printre degete, 1-1 cu Braşov. Vezi super-reuşita lui Aganovici!

Articol de GSP - Publicat luni, 18 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 18 august 2014 20:29

Universitatea Cluj a învins cu 1-0 pe FC Braşov, într-un meci din etapa a patra, şi a acumulat 7 puncte în Liga 1.

Meciul a început cu golul înscris în minutul 8 de Viveiros după o centrare de pe partea dreaptă. Portughezul a reuşit să marcheze golul cu numărul 9 în Liga 1, exact în meciul în care a atins borna de 150 de partide pe prima scenă a fotbalului românesc.

În minutul 20, Constantinescu a replicat cu o foarfecă superbă din interiorul careului, însă balonul s-a dus puţin peste poarta clujenilor. Nouăsprezece minute mai tîrziu, acelaşi fotbalist al "stegarilor" a trimis un şut frumos care a lovit bara transversală.

Golul egalizator a căzut în minutul 80, cînd Aganovici, abia intrat cu 5 minute înainte în locul lui Tîrnăcop, a înscris dintr-o lovitură liberă care l-a lăsat fără replică pe Veselovsky.