FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - FC BRAŞOV 2-1

VIDEO Victorie din Pietricică seacă » Ceahlăul s-a impus în meciul cu FC Braşov, scor 2-1

Bojan Golubovici a marcat golul victoriei în meciul cu FC Braşov.

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 septembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 14 septembrie 2012 21:48

Ceahlăul a adoptat tactica "la pîndă", s-a lăsat dominată de braşoveni, dar a înţepat la singurele ocazii adevărate de gol.

Ceahlăul şi Braşov s-au întrecut timp de o jumătate de oră în bubuit mingi încît ai fi crezut că sub Pietricica e etapă de Cupa Davis. Cu atîta ardoare se aruncau mingile peste "fileul" de la jumătatea terenului de parcă jucătorii aveau o rachetă în loc de bocanc!

Noroc că Păun (34) şi-a adus aminte că participă la un joc de fotbal, a preluat frumos, a driblat trei adversari şi a şutat cu stîngul la colţ, dar Miron a parat. Bufa-bufa a rămas specialitatea casei şi la faza golului: aut de mînă, Constantinescu a centrat de lîngă "statuile" Machado şi Munteanu, iar Velici (45) a împins, cu capul, mingea în plasă.

Ritmul a devenit alert doar cînd "stegarii" au simţit că au buzunarele goale. Tot Păun (52) a ratat, trăgînd în genunchii fundaşilor, după ce l-a driblat scurt pe Miron! Bruno Madeira (63) a egalat cu un şut în diagonală după o pasă filtrantă a lui Batin, iar braşovenii au lăsat-o din nou mai moale. Aşa că după doar 4 minute, Golubovici s-a strecurat nestingherit în careul oaspeţilor şi a adus victoria nemţenilor cu o lovitură de cap după un nou assist al lui Constantinescu.

A picat nocturna
Nemţenilor le-a stat inima în minutul 72, cînd au văzut că o bună parte a sistemului de iluminat a căzut, iar Ovidiu Haţegan a întrerupt partida. Cum nocturna nu funcţiona la capacitate maximă, iar pe teren lumina nu era optimă jocului, partida s-a întrerupt preţ de opt minute şi s-a reluat doar cînd toţi cei patru stîlpi de iluminat s-au aprins în totalitate.

Incident major la Hamburg! A încercat să atace fanii cu un topor și a fost împușcat de Poliție, înainte de Polonia - Olanda. Atenție, imagini șocante!