FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - ASTRA 0-2

VIDEO Victorie fără sclipici » Astra se impune în faţa Ceahlăului, 2-0, la întoarcerea lui Florin Marin în Liga 1

Articol de - Publicat luni, 31 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 30 martie 2014 22:17

La revenirea lui Florin Marin în Liga 1 după o pauză de 5 ani, Astra a cîştigat fără să convingă la Piatra Neamţ

Cîteva minute înaintea meciului, un elicopter survola arena din Piatra-Neamţ şi într-un final a aterizat în spatele stadionului. După cîteva clipe, patronul giurgiuvenilor, Ioan Niculae, şi-a făcut apariţia în tribune şi a marcat singurul eveniment notabil pînă în pauză. Fotbal zero!

Click aici pentru VIDEO!

Cu Budescu titular şi Alibec rezervă, giurgiuvenii n-au jucat nimic. Schimbare după pauză între cei doi inderizabili în viziunea patronului. În contextul ultimelor evenimente, a fost un moment inedit. Dar şi fotbalistic s-a simţit. Băieţii lui Marin au deschis scorul, cu capul, prin portughezul Yazalde, după o centrare a lui Măţel din partea dreaptă.

Alibec avea să fie un cîştig pentru echipă, cînd în minutul 90 a luat pe cont propriu o fază în partea stîngă, a pătruns în careu şi a marcat din apropiere. N-au convins, n-au încîntat, dar giurgiuvenii au luat punctele şi menţin emoţiile, fie ele şi virtuale, în ceea ce priveşte viitoarea campioană.

"Trebuia să marchez un gol şi să îmi recîştig moralul. Mă aşteptam ca echipa să marcheze, dar nu mă aşteptam să înscriu eu! Nu am avut nici un conflict cu cei din conducere"
Denis Alibec, atacant Astra

"Ne gîndim la titlu, dar momentan vrem să ne consolidăm poziţia secundă. Sînt mulţumit de cum au răspuns băieţii la cererile mele"
Florin Marin, antrenor Astra

Istvan Kovacs, criticat pentru o singură fază din finala Europa League: „Nu a acordat un penalty clar”
Europa League
FCSB face al doilea transfer al verii: „Cluburile s-au înțeles”
Ce înseamnă victoria Atalantei pentru fotbalul italian: în Liga Campionilor se conturează un scenariu fabulos!

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”