FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CHIAJNA 0-0

VIDEO ZerU Cluj » ”Şepcile roşii” nu se regăsesc nici cu Adrian Falub la timonă: 0-0 cu Chiajna

Ceppelini s-a agitat mult, însă n-a putut aduce prima victorie a Universității în noul an

Articol de - Publicat luni, 09 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 08 martie 2015 23:21

În patru partide disputate în 2015, trei de L1 şi una de Cupă, ardelenii n-au marcat nici un gol.

Concordia suspendatului Şumudică a intrat greoi în meci, fiind mai tot timpul îngrămădită în propria jumătate de presingul agresiv al gazdelor. Prima repriză i-a aparţinut în cvasitotalitate Universităţii, care putea deschide scorul încă din minutul 5: Mengolo a scăpat printre Lovin şi Lung, însă nu a profitat de brambureala ilfovenilor şi a trimis peste poarta lui Matache. Acelaşi Mengolo putea da lovitura două minute mai tîrziu, dar a şutat pe lîngă din poziţie bună.

Chiajna a dat semne de viaţă abia în repriza secundă. Mai întîi, Florea a creat panică în careul advers cu un şut năprasnic (47), apoi clujenii au răspuns prin Gravenberch, însă Matache şi-a făcut datoria (57). După această ocazie, jocul a îngheţat minute bune, pînă cînd Ceppelini a tras excelent din lovitură liberă, dar golul a fost evitat de Matache cu o altă intervenţie impecabilă (86).

4.500 de euro pe lună e salariul lui Falub la U Cluj. Ogăraru încasa 7.000 euro

"Meritam să cîştigăm. Am avut un penalty la Mengolo, cred că lui Kovacs i-a fost frică să fluiere fault. Din păcate, domnul arbitru a mai avut cîteva ezitări, asta e, nu mai putem schimba nimic acum" ( Adrian Falub, antrenor U Cluj)

"Am venit la Cluj cu gîndul de a cîştiga, însă e bun şi egalul, mai ales că am început prost meciul. E bine că nu am primit gol în ultimele două partide, asta spune multe despre cum ne apărăm" ( Florin Lovin, căpitan Chiajna)

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului