Comentarii (91)
1745flo
1745flo  •  02 Octombrie 2015, 01:02
Postat de 201. pe 01 Octombrie 2015, 22:49

Corect!Sa vada si Ovidiu si fcsbistii lui cum se castigau trofee fara numar pe atunci-citeste Ovidiule: citez "Steaua si Rapid s-au intalnit in semifinalele Cupei in 1989, intr-un meci cu un deznodamant de poveste Anul in care Steaua juca o finala de Cupa Campionilor, iar Rapidul se ducea in B a consemnat o confruntare intre cele doua echipe in semifinalele Cupei Romaniei. Diferenta dintre rivale era uriasa si in ochii arbitrilor. Meciul s-a terminat cu victoria Stelei, scor 3-2, dar ultimul gol a fost marcat de Ilie Stan in minutul 115, chiar daca nu erau necesare cele 25 minute de prelungiri :) Ziarul Sportul a subliniat faptul ca imediat dupa reusita lui Ilie Stan, s-a auzit fluierul de final. Fraza din ziar a fost incheiata cu doua semne de exclamare, pentru a sublinia faptul ca a fost ceva necurat. O alta decizie SF a fost anulare unui gol al giulestenilor la scorul de 2-2, pe motiv de ofsaid. Singura problema a fost faptul ca atacantul Rapidului a plecat cu mingea din propria jumatate. "Nu-mi mai aduc aminte de acel meci, dar nu cred ca am facut asa ceva", spune acum Ioan Igna, centralul de la acel meci de poveste.".Asta e echipa mare campioana Ovidiule...

ce vorbesti tu de acum 30 de ani? Pe 20 Martie 2008, pungasul de deaconu bricheta, a intors rezultatul de pe teren in favoarea hotilor ghencisti cu largul concurs al FRF, LPF si a coruptei Comisii Centrale de Arbitraj! Dupa furtul Cupei Romaniei din "88, la care au renuntat ulterior ca o recunoastere a vinei, acest meci va ramane in istoria si constiinta amatorilor de fotbal ca cea mai mare hotie si abuz! fcsb RUSINEA ROMANIEI!

supereduardo10
supereduardo10  •  01 Octombrie 2015, 22:42

ha stire cu Rapid pe front line :))) s-au prins si ziaristii astia cat este de important clubul asta ? :D

201.
201.  •  01 Octombrie 2015, 22:49
Postat de mircea1957 pe 01 Octombrie 2015, 22:44

"Execuţia din 1989! Povestea unui Steaua - Rapid prelungit până când "roş-albaştrii" au câştigat!" = titrau ziarele de atunci! 

mircea1957
mircea1957  •  01 Octombrie 2015, 22:44
Postat de 201. pe 01 Octombrie 2015, 22:39

Acum se mai dezice si de locul unde locuieste.Ii mai dau inca un meci,asta are legatura cu tine ca rapidist,cand o deja retrogradata in 1989 incurca marea finalista a CCE in Cupa Romaniei pe Stadionul din Regie?Noroc cu arbitrul ca a dus meciul pana in min 100 si ceva(asta ca timp asa zis regulamentar desigur)?

a.c.a.b_st
a.c.a.b_st  •  01 Octombrie 2015, 22:42

Pentru cunoștința ta,nu am negat niciodată măgăriile făcute de Steaua....și,dacă chestia asta te face fericit,recunosc:sunt născut și crescut in Oradie.Mulțumit? :))))))

Proca Cristian  •  01 Octombrie 2015, 21:48

Felicitari Rapidule ! Sa ne traiesti vesnic ! In viata asta asa amara ,Tu esti singurul ce ne mai indulcesti zilele.

doct
doct  •  01 Octombrie 2015, 21:47
Postat de a.c.a.b_st pe 01 Octombrie 2015, 21:46

Cântați,desigur...pungile aruncate scot un anume sunet...la fel cum cântați și la cuțite,lanțuri,sau prin benzinării...ce să mai,câștigătoare de Eurovision scrie pe voi. :))))))