FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA A 4-A

FOTO FC Brașov a învins Dunărea Călărași și s-a apropiat la două puncte de liderul Chindia » Toate rezultatele rundei

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 august 2016 15:08

FC Brașov a câștigat partida disputată pe teren propriu în fața echipei Dunărea Călărași, scor 3-0, și s-a apropiat la două puncte de locul 1, ocupat de Chindia Târgoviște.

Golurile "stegarilor" au fost marcate de Manole, în minutele 62 și 90+4 și de Sburlea, în minutul 85, iar Călărași a jucat cu un om în minus mai mul de jumătate de oră, după eliminarea lui Valentin Balint.

Lider în clasamentul Ligii a doua este Chindia Târgoviște, cu 12 puncte după patru etape, urmată de UTA Arad și FC Brașov, ambele cu câte 10 puncte. Din această etapă mai este de disputat un meci, între Râmnicu Vâlcea și ACS Berceni, mâine, de la 18:00.