FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGA A TREIA

Gelu Velici înscrie din nou, Dinamo 2 remizează cu Metaloglobus

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 aprilie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 04 aprilie 2014 20:05

Dinamo 2 a remizat în etapa a 21-a a ligii a treia, cu Metaloglobus, 1-1 pe teren propriu.

Scorul a fost deschis de Gelu Velici, care a ajuns la 6 goluri în acest sezon pentru echipa secundă, încă din minutul 3, dar Păuna a egalat în minutul 74, informează fcdinamo.ro.

Elevii lui Mugurel Cornăţeanu au 30 de puncte şi ocupă locul 6. Etapa viitoare se vor deplasa la Juventus Bucureşti.

Dinamo 2: Samoilă – R. Radu (75 P. Petre), Crişan, Pape Diakhate, An. Radu – Cioinac (66 Asanovic), Nedelcearu, I. Şerban (46 Tîrcoveanu) – D. Buia, Velici, S. Filip (46 Al. Chiriţă)
Rezerve: Ignat – Al. Giurgiu, Tudorache
Antrenor: Mugurel Cornăţeanu

Metaloglobus: Ştirbu – Cucu (46 I. Drăgan), M. Ştefan, Fodor, E. Vlad (63 Potecea) – Robu, Cană (46 D. Niţu), Ghenovici, Şt. Stângă – Păuna, Anghilini
Rezerve: Nedelcu – G. Dinu, G. Simion, Cr. Iordache
Antrenor: Leonard Strizu