FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE LIGA 2

Probleme la un club din Liga a 2-a! Conducerea amenință jucătorii: "Schimbăm foaia"

Articol de - Publicat luni, 07 noiembrie 2016 16:54

CSM Râmnicu Vâlcea a pierdut, 0-1, cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, pe teren propriu, printr-un gol marcat de oaspeţi din penalty, prin Daniel Ene, în minutul patru al prelungirilor meciului.

Jocul a fost unul tensionat, cu trei eliminări, două în contul oaspeţilor, Burlacu şi Huiban, şi una în dreptul vâlcenilor care l-au pierdut prematur, în minutul 11, pe apărătorul central Ionuţ Neagu.

”Vom analiza, împreună cu Ionel Gane, zilele următoare, situaţia noastră. Suntem cu banii la zi, jucătorii au condiţii demne de o formaţie cu pretenţii, dar rezultatele nu sunt pe măsura aşteptărilor. Cred că va trebui să schimbăm puţin foaia în relaţia cu jucătorii”, a precizat Lucian Munteanu, preşedintele vâlcenilor, la Sport Total FM.

CSM-ul a avut, şi astăzi, probleme deosebite de efectiv în condiţiile în care Pârvulescu, Florin Costea şi Mihai Dina nu au putut fi folosiţi.