FOTBAL  »  LIGA 2  »  FC BRAȘOV - LUCEAFĂRUL ORADEA 1-1

S-a încheiat penultima etapă din Liga a doua » FC Brașov a remizat cu Luceafărul Oradea

Articol de GSP - Publicat luni, 29 mai 2017 19:45

FC Brașov a terminat la egalitate, scor 1-1, disputa de pe teren propriu cu Luceafărul Oradea, ultimul meci din penultima etapă a ligii a doua.

Grigorie a deschis scorul pentru gazde în minutul 20, însă Matei a egalat cu aproximativ un sfert de oră înainte de final și a închis tabela la 1-1.

Înainte de ultima etapă, Brașov este pe locul 6, la un punct în spatele Chindiei Târgoviște, dar eșalonul secund a rămas fără miză înainte de ultima rundă.

Echipele care vor promova direct sunt Juventus București și Sepsi Sfântu Gheorghe (detalii AICI), în timp ce UTA "Bătrâna Doamnă" va juca meciul de baraj.

În etapa cu numărul 38, Brașov va juca în deplasare cu Afumați, în timp ce pentru Luceafărul Oradea meciul cu brașovenii a fost ultimul al sezonului.