FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 2-2

S-a încheiat primul meci de la reluarea Ligii a doua » Cum arată lupta pentru promovare

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 februarie 2017 19:50

CS Mioveni și Dunărea Călărași au remizat, scor 2-2, în primul meci de la reluarea Ligii a doua.

Gazdele au deschis scorul în minutul 11, prin Ionuț Stoica, cel care a reluat cu capul centrarea perfectă venită de la Rădescu.

Dunărea Călărași a restabilit egalitatea la scurt timp după pauză, când Kanda a păcălit apărarea Mioveniului și a marcat pe lângă portar.

CS Mioveni a preluat conducerea în minutul 66, când Marius Staicu a marcat din apropiere.

Oaspeții au egalat însă din nou, prin Avram, în minutul 80, care a marcat un gol superb, șut în vinclu din lovitură liberă de la 23 metri.

În urma acestui rezultat de egalitate, argeșenii au ratat șansa de a se apropia mai mult de locurile fruntașe, rămânând pe locul 6, cu 35 puncte.

De partea cealaltă, Dunărea Călărași se situează pe poziția a 12-a, cu 24 puncte.