FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSU CRAIOVA

Victorie pentru CSU Craiova la primul meci pe "Ion Oblemenco" după doi ani şi jumătate, 4-1 cu Vişina Nouă

Articol de GSP - Publicat joi, 08 august 2013 00:00 / Actualizat joi, 08 august 2013 15:35

CSU Craiova a cîştigat primul meci jucat pe Ion Oblemenco după o pauză de doi ani şi jumătate, scor 4-1, împotriva lui Vişina Nouă.

Echipa primăriei din Craiova a început tare şi în minutul 1 conducea deja cu 1-0 graţie reuşitei cu capul a lui Voinea.

2-0 s-a făcut în minutul 47, cînd Dragalina a scăpat singur cu portarul şi a înscris. Deşi din minutul 70 au jucat în 10 oameni, craiovenii au mai marcat de două ori.

Bardu în minutul 73 şi Ivan în minutul 75 au marcat ultimele goluri ale celor de la CSU Craiova din acest meci.

Golul de onoare al oaspeţilor a venit abia în minutul 88, Mihai Doru fiind cel care a punctat. La meci au asistat puţin peste 100 de oameni.

Echipa de start:

CSU Craiova: Brac – Lubinkovici, Cîrjă, Pătraşu, Stancu – Ad.Ionescu, Cîju, Precup, Ganea – Opriţa, Voinea

Rezerve: Irimia – Dragu,Pîrvu, Velcovici, Bardu, Dragalina, Gorovei, Scarlat, Ivan, Sin

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring