FOTBAL  »  NATIONALA  »  UNGARIA - ROMÂNIA, AZI, 21:30, TVR 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Articol în limba română pe site-ul celui mai important ziar din Ungaria: "Se strîng 3.000 de extremişti maghiari la Budapesta"

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 22 martie 2013 17:10

Sportgeza.hu, site-ul celui mai important ziar din Ungaria, a publicat astăzi un articol în limba română cu toate informaţiile despre partida Ungaria România.

Pe lîngă statistici şi analiza situaţiei în grupă, maghiarii amintesc şi de problemele de rasism care au dus la jucarea meciului fără spectatori.

"Poliţia a fost înştiinţată de o altă adunare pe strada Dózsa György, lîngă stadionul Puskás, unde şi-au anunţat participarea diverse trupe revizioniste şi grupări de suporteri extremişti.

Se aşteaptă participarea a circa 3.000 de persoane. Poliţia a declarat că va interveni cu fermitate, în fiecare caz de încălcare a legii", notează sportgeza.hu.

Ungurii se tem de un incident asemănător celui petrecut la Fenerbahce - Bate Borisov, din acest sezon de Europa League. Chiar dacă turcii aveau terenul suspendat, suporterii s-au strîns în afara arenei şi au reuşit să arunce cu torţe pe teren în timpul jocului. Fenerbahce riscă acum excluderea din cupele europene.

Meciul dintre România şi Ungaria va avea loc în această seară, de la ora 21:30, pe TVR 1 şi liveTEXT pe GSP.RO. Nu rata, de la ora 23:00, pe GSPTV, o emisiune specială moderată de Costin Deşliu, în care invitat este Corneliu Vadim Tudor. Cei doi vor discuta "la cald" meciul Ungaria - România.

Clasament Grupa D
1. Olanda 4 4 0 0 13-2 12p
2. Ungaria 4 3 0 1 10-5 9p
3. România 4 3 0 1 8-4 9p
4. Turcia 4 1 0 3 4-6 3p
5. Estonia 4 1 0 3 1-6 3p
6. Andorra 4 0 0 4 0-13 0p

Citește și:
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Superliga
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Tribuna a II-a din „Ștefan cel Mare”, evaporată » Cele mai noi cadre de la stadionul Dinamo
Superliga
Tribuna a II-a din „Ștefan cel Mare”, evaporată » Cele mai noi cadre de la stadionul Dinamo
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (48)
pexibaniaz
pexibaniaz  •  22 Martie 2013, 21:22

Ce urat arata site-ul sportgeza. Asta e cel mai mare site sportiv al lor? :)))

cj1960i
cj1960i  •  22 Martie 2013, 20:26
Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

corect! si-a aratat nivelul, asa ca >>>>>>>>>>>>>> tot nesimtit e .

amicu
amicu  •  22 Martie 2013, 20:26

asa si..se pot strange si 100.000..sunt la ei in tara, treaba lor

Vezi toate comentariile (48)
Comentează