FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - BULGARIA

FOTO + VIDEO România şi Bulgaria s-au anulat reciproc şi au remizat în amicalul din Antalya, 0-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 februarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 07 februarie 2015 20:53

România a debutat cu o remiză în turneul din Antalya în faţa Bulgariei, scor 0-0. Partida n-a contat pentru palmaresul celor două echipe naţionale.

Elevii lui Anghel Iordănescu au avut o primă repriză modestă, în care bulgarii puteau înscrie, însă a doua parte a jocului a fost mult mai bună.

România a ieşit la joc şi a pus mari probleme bulgarilor, însă nu a reuşit să înscrie. Adversarii puteau da lovitura pe final de meci după o gafă în defensiva noastră, însă Silviu Lung jr. s-a opus. Intrat cu numărul 10 în minutul 60 al meciului, Budescu s-a remarcat prin cîteva şuturi bune de la distanţă.

Elevii lui Iordănescu mai joacă două meciuri în turneul turc, ambele neoficiale: cu Sioni Bolnisi (Georgia 1, 10 februarie) şi Republica Moldova (14 februarie).

min. 82:
Dacă prima repriză le-a aparţinut bulgarilor, a doua a fost controlată în mare parte de tricolori, care n-au reuşit însă să înscrie
min. 72:
Un jucător al bulgarilor a scăpat singur cu Silviu Lung, dar a tras pe lîngă poartă din fericire pentru noi