FOTBAL  »  NATIONALA  »  GRUPA E

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 septembrie 2016 20:52

Ceea ce părea să fie un galop de sănătate s-a transformat într-un dezastru pentru Polonia! A avut 2-0 în Kazakhstan, după golurile lui Kapustka (9) și Lewandowski (35), dar s-a văzut egalată prin "dubla" lui Khizhnichenko (51) și (58).

În celălalt meci al grupei E, Danemarca a câștigat la limită meciul cu Armenia, scor 1-0, deși a dominat partida de la un capăt la celălalt.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 17 de Eriksen, care a irosit un penalty în minutul 72.

LIVETEXT Imagini pentru danemarca national football teamDANEMARCA - Imagini pentru armenia national football team logoARMENIA 1-0 (Eriksen 17)

Vezi liveTEXT pe GSP.RO

LIVETEXT Imagini pentru KAZAKHSTAN football team logoKAZAKHSTAN - Imagini pentru poland national football team logoPOLONIA 2-2 (Khizhnichenko 52, 59 / Kaputska 9, Lewandowski 35)