FOTBAL  »  NATIONALA  »  GRECIA - ROMÂNIA 0-1

Gol pentru istorie! Ciprian Marica a atins o bornă importantă graţie reuşitei cu Grecia » L-a egalat pe unul dintre cei mai mari atacanţi români

Articol de GSP - Publicat luni, 08 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 08 septembrie 2014 00:44

Ciprian Marica (28 de ani) a marcat unicul gol al României din victoria cu Grecia, scor 1-0. Atacantul a punctat în minutul 10 dintr-un penalty obţinut de Chipciu în minutul 10.

Vîrful lui Konyaspor a ajuns la a 25-a reuşită pentru naţională, în 72 de meciuri. Astfel, l-a egalat pe Viorel Moldovan în topul celor mai buni marcatori pentru naţionala României, fiind pe locul 4.

Atacantul mai are 5 goluri pentru a-l egala pe Iuliu Bodola (30 de goluri), care e pe 3. Pe primul loc sînt Gheorghe Hagi şi Adrian Mutu, ambii cu cîte 35 de goluri.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”