FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA, LA EURO 2024

FOTO MM: „Ne facem coafura afro a lui Pușcaș” » GSP publică 11 imagini de senzație, după promisiunea președintelui FCSB

Articol de - Publicat duminica, 19 noiembrie 2023 11:11 / Actualizat duminica, 19 noiembrie 2023 13:44

Criticat de mulți, atacantul George Pușcaș (27 de ani) a fost decisiv pentru naționala României în victoria cu Israel, 2-1, care i-a calificat pe „tricolori” la EURO 2024. Mihai Stoica avea o propunere-șoc înainte de meci. :D

Titularizat de Edi Iordănescu, atacantul de la Genoa a marcat în minutul 10 golul de 1-1, după ce a urmărit excelent mingea respinsă cu greu de portarul Israelian. A fost primul său gol din aceste preliminarii, răsplătind astfel încrederea selecționerului.

MM Stoica înainte de Israel - România: „Să ne facem toți părul ca Pușcaș”

Înainte de meci, Mihai Stoica s-a amuzat când l-a văzut pe George Pușcaș titular în ofensivă. A spus că dacă atacantul va marca, atunci își va face o freză asemănătoare.

„Ne calificăm și Pușcaș dă golul calificării, iar noi ne facem toți coafura asta afro a lui. Asta va fi cireașa de pe tort. Gol Pușki și ieșim în stradă, deși e cam frig.  Am prevăzut asta, deși nu știam nimic de dinainte. Are în medie 16 minute și 15 secunde de joc în Serie A”, a declarat MM Stoica, la Orange Sport.

Gigi Becali
Gică Hagi
Edi Iordănescu
Răzvan Burleanu
Emil Grădinescu
+7 FOTO

GSP.ro a făcut un exercițiu de imaginație. Cum ar arăta Mihai Stoica și alte nume din fotbalul românesc dacă ar copia coafura lui George Pușcaș.

VIDEO Cum s-au bucurat „tricolorii” după calificarea la EURO

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”