FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - CROAŢIA, MIERCURI, 11 FEBRUARIE, ORA 20:45, ANTENA 1 ŞI GSP.RO

Mititelu: "Costea va marca în meciul cu Croaţia" ;)

Articol de GSP - Publicat luni, 09 februarie 2009 00:00

Patronul clubului Universitatea Craiova, Adrian Mititelu, a declarat, luni, că atacantul Florin Costea va înscrie un gol pentru echipa naţională a României în partida amicală cu Croaţia de miercuri, dacă selecţionerul Victor Piţurcă îl va folosi minim 30 de minute.

"Din cîte am înţeles, el a făcut programul de pregătire cu brio. Eu zic că, dacă aleargă, pe Florin poţi să îl pui oriunde, stânga, dreapta, în spatele atacanţilor sau vârf, este unul dintre jucătorii foarte buni. Cred că dacă va juca miercuri la echipa naţională, va da sigur gol. Dacă va juca minim 30 de minute, va înscrie.

Am înţeles că este în formă, dă ghiulele, şi nu mă refer că a dat un gol de la 20 de metri, ci la faptul că are o putere mare în şut şi este în vână", a spus oficialul oltean la un post de radio local.

Sursă: Mediafax

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”