FOTBAL  »  NATIONALA  »  SAN MARINO - ROMÂNIA

România ca Liechtenstein şi Cehia » "Tricolorii" n-au reuşit să înscrie în prima repriză cu San Marino

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 august 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 10 august 2011 22:30

România n-a reuşit să deschidă scorul în prima repriză a partidei amicale cu San Marino, deşi înfruntă cea mai slabă naţională din lume.

"Tricolorii" au intrat într-un grup select de trei adversare ale sanmarinezilor care n-au punctat în prima repriza în ultimele zece meciuri disputate pe terenul peninsularilor. Doar Liechtenstein şi Cehia au remizat la pauză, dar au cîştigat meciul în repriza secundă. Singurul gol al lui San Marino a venit în meciul cu Slovacia.

San Marino - Polonia 0-2 (0-1)

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring