GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  MECI CARITABIL

VIDEO + FOTO SHOW total în meciul caritabil între supervedetele din fotbalul românesc: 8 goluri, penalty-uri ratate și două reveniri spectaculoase

Articol de , , , - Publicat sambata, 18 noiembrie 2023 15:54 / Actualizat sambata, 18 noiembrie 2023 16:59

Mai multe vedete din fotbalul românesc s-au întâlnit într-un meci caritabil. GSP.ro a fost partener media exclusiv și a transmis online, live, confruntarea vedetelor.

• Beneficiarii acestui eveniment vor fi un număr aproximativ de 300 de copii din familii defavorizate/centre sociale din județele Ialomița, Olt, Tulcea, aceștia aflându-se sub atenta îndrumare a preoților din comunitate, implicați în numeroase acțiuni filantropice.
  • Fondurile obținute în urma evenimentului vor fi utilizate pentru asigurarea de materiale de igienă, îmbrăcăminte și încălțăminte de iarnă, alimente, rechizite, lemne de foc.
  • De aici se pot achiziționa biletele-donații: cei care doresc pot susține cauza cumparând aceste bilete în valoare de 5 lei fiecare, prin care vor intra automat în cursa pentru unul din Premiile Tombolei Caritabile, în valoare totală de aproximativ 400.000 euro.

A fost spectacol în meciul caritabil caritabil organizat azi. Vedetele din fotbalul românesc s-au întrecut în execuții spectaculoase, driblinguri, dar și ratări și glume.

Extratereștrii au început meciul mai tare. Cânu a fost cel care a deschis scorul, cu o fază inedit. Fundașul a urcat în careu, după o acțiune personală și a marcat spectaculos, cu călcâiul. „N-am dat in viața mea gol cu călcâiul. Am mai reușit cu piciorul, dar niciodată așa. Am zis să facem spectacol pentru suporterii care au înfruntat ploaia”, a spus apărătorul.

După doar 3 minute, Cristi Dulca își trimitea mingea în proprie poartă, iar la pauză era 2-0. Dar Galactici au revenit după pauză. Florin Cernat a adus aminte de vremurile în care impresiona la Dinamo și Dinamo Kiev, marcând de trei ori (49, 58, 66).

+35 FOTO

Gigel Bucur a ratat șansa de a face 4-2, după ce a irosit un penalty pe care tot el l-a obținut, dar Galactii au marcat până la urmă, prin Savu (72). Pe final, Jean Vlădoiu a punctat de două ori. Mai întâi în 77, dintr-un penalty repetat, după ce prima execuție a fost ratată. Ulterior, în minutul 86, a marcat de la 10 metri și a stabilit scorul final.

VIDEO » Meci caritabil:  Galacticii - Extratereștrii 4-4

• Au marcat: Cernat 49, 58, 66, Savu 72 / Cânu 9, Dulca 12 - autogol, Vlădoiu 77, 86

Echipele

• Extratereștrii: Vintilă – Belodedici, Cânu, D. Goian, L. Goian, Bourceanu, Buia, V. Petrea, T. Buțan, Vlădoiu, Robert Tudor, G. Goman, Cl. Bejinariu, L. Păuna, I.Mihăilă, Raț
  • Galacticii: Stăncioiu – Dulca, Gardoș, Raț, Cernat, D. Varga, I.Mihăilă, C. Stoica, Gelu Tănase, Gigel Bucur, M. Savu, Bouceanu, Pintilii, C. Atodiresei, xBraker
+35 FOTO

UPDATE 15:00 »  Moment amuzant la pauză » Eric i-a „certat” pe jucători: „Nu mai avem repriza a 3-a!”

UPDATE 15:00 » Au fugit de frig la pauză. S-au încălzit cu ceai și palincă

Vremea rea le-a dat bătăi de cap jucătorilor. La pauză, toată lumea și-a luat ceai ca să se încălzească

Alții au preferat palinca adusă de Romică Buia.

UPDATE 15:00 » Romulus Buia, prezent la meciul caritabil: „Este o plăcere!”

VIDEO Cum arată un vestiar încărcat cu supervedete » Imagini inedite cu Belodedici, Jean Vlădoiu, Bourceanu sau Dorin Goian

UPDATE 13:50 » Alex Bourceanu oferă indicații colegilor ca înaintea unui meci oficial, în timp ce Eric a intrat în rolul de comentator

UPDATE 13:45 » Ploaia a creat probleme

Ploaia a îndepărtat fanii de la stadion, doar câteva zeci de persoane au venit pe această vreme să vadă meciul.

UPDATE 13:40 » Cristi Dulca: „Sunt foarte important astfel de acțiuni, în care putem ajuta oamenii”

UPDATE 13:35 » Jucătorii au ieșit pe teren la încălzire

UPDATE 13:30 » Florin Gardoș: „Este plăcerea de a ne revedea, nu avem ocazia să o facem atât de des”

Fostul fundaș Florin Gardoș a prefațat evenimentul: „Este plăcerea de a ne revedea, nu avem ocazia să o facem atât de des”.

UPDATE 13:00 » Glume între jucători

ucătorii încep să se strângă la vestiar, acolo unde atmosfera este una extrem de relaxată, toți fiind puși pe glume.

Marian Savu, fostul golgheter din Divizia A, a fost ironizat de Florin Gardoș pentru ținuta aleasă: „Ai venit îmbrăcat ca Ilie Dumitrescu la Steaua”

Iată cele două loturi de la meciul caritabil de sâmbătă, ora 14:00, eveniment LIVE transmis exclusiv pe GSP.ro