INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Alex Bourceanu are probleme mari la Trabzon » 6 meciuri cu porţile închise

Volkan, portarul lui Fener, îi arată arbitrului o piatră transformată în
Volkan, portarul lui Fener, îi arată arbitrului o piatră transformată în "meteorit"

Articol de - Publicat sambata, 15 martie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 14 martie 2014 23:47

Luni, Trabzon - Fener a fost întrerupt la pauză, după ce fanii gazdelor au aruncat pe teren cu pietre şi cuţite. Ieri, echipa lui Bourceanu a pierdut şi meciul la masa verde.

Nu au scăpat uşor Bourceanu şi Trabzonspor. Federaţia a anunţat ieri că echipa roş-albastră va juca 6 meciuri acasă fără spectatori: patru acum, două sezonul viitor. Plus 0-3 la masa verde cu Fenerbahce.

Luni, în minutul 45+9, partida cu Fener a fost suspendată la 0-1. Arbitrul le dăduse două avertismente ultraşilor lui Trabzon, dar asaltul asupra jucătorilor oaspeţi a continuat. Pietre, cuţite, clanţe, torţe, petarde. Emenike a fost lovit şi stop!