INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHIEVO - INTER 2-1

Alibec a debutat pentru Inter, dar echipa sa a pierdut în faţa lui Chievo

Denis Alibec

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 noiembrie 2010 00:00

Inter Milano nu reuşeşte să iasă din criză. Formaţia lui Rafa Benitez a pierdut, scor 1-2, în deplasarea de la Chievo.

Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, prin golul marcat de Pellissier (29). Moscardelli (82) a dus scorul la 2-0, iar oaspeţii au înscris prin Eto'o în minutul doi de prelungire al partidei.

Cristian Chivu nu a putut evolua, fiind accidentat. În schimb, Denis Alibec a debutat la echipa mare a formaţiei milaneze, intrînd pe teren în minutul 68, în locul lui Biabiany.

Astfel, după 13 etape disputate în Serie A, Inter ocupă locul 6, cu 20 de puncte, la 9 distanţă de liderul AC Milan.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”