INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC BARCELONA - VALENCIA 2-1

Barcelona a învins Valencia şi a egalat-o la puncte

FC Barcelona

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 octombrie 2010 00:00

FC Barcelona a învins cu scorul de 2-1 în meciul disputat pe teren propriu, contra liderului dinaintea acestei etape, Valencia.

Valencia a deschis scorul în minutul 38, prin Hernandez. Barcelona a restabilit egalitatea prin Andres Iniesta, în minutul 47, iar căpitanil catalanilor, Carles Puyol a închis tabela în minutul 63, printr-un gol cu capul.

Echipa lui Josep Guardiola a adunat 16 puncte, la egalitate cu Valencia.