INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Barcelona amînă petrecerea pentru titlu » Catalanii au remizat la Bilbao, 2-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 aprilie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 27 aprilie 2013 23:17

Barcelona pare că nu se regăseşte. După înfrîngerea categorică din Germania împotriva lui Bayern Munchen (4-0), catalanii au remizat astăzi cu Athletic Bilbao, scor 2-2.

Vezi aici VIDEO rezumatul partidei!

Citeşte şi: Real Madrid s-a impus în derby-ul cu Atletico!

Gazdele au deschis scorul prin Susaeta în minutul 27, iar pînă la sfîrşitul primei jucătorii lui Vilanova nu au reuşit să pună în mare pericol poarta apărată de Iraizoz.

Pînă la introducerea lui Messi în teren, catalanii nu s-au descurcat deloc bine. În minutul 59, Tito Vilanova a decis să îl arunce pe argentinian în joc, iar rezultatul s-a văzut pe tabelă în doar 8 minute.

Starul Barcelonei şi-a trecut numele pe lista marcatorilor dintr-o pasă a lui Thiago Alcantara. Peste doar 2 minute catalanii au trecut în avantaj graţie golului înscris de Alexis Sanchez din pasa aceluiaşi Messi.

Barcelona a ratat de puţin victoria, Ander Herrera marcînd şi el în minutul 90 şi a adus un punct important pentru Bilbao. Golul marcat de Messi a fost al 100-lea înscris de Barcelona în acest sezon din Primera Division.

Lovitură dură pentru Dinamo în mercato » „Câinii” au fost blocați, jucătorul semnează contractul în Superligă

„Oltenia” din Munchen » „În urmă cu 10-15 ani, totul era mai bine în Germania! Acum, viața e la fel ca în România”

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”