INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Meci din Premier League întrerupt din cauza Ramadanului » Ce s-a întâmplat în minutul 3

Dango Ouattara, extrema lui Bournmouth, a ieșit la marginea terenului pentru a mânca. El ține postul Ramadan și nu poate mânca decât după apus

Articol de - Publicat miercuri, 03 aprilie 2024 12:36 / Actualizat miercuri, 03 aprilie 2024 13:33

Bournemouth - Crystal Palace 1-0, în etapa #31 din Premier League, a fost întrerupt în minutul 3.

Motivul? Dango Ouattara, extrema lui Bournemouth, a ieșit la marginea terenului pentru a mânca. El ține postul Ramadanului și nu poate mânca decât după apus. Astfel, cum apusul în Anglia a venit imediat după startul meciului, el s-a dus pe margine să mănânce și să bea apă.

A crezut că nu se poate întâmpla » Golul marcat de un portar de la 80 de metri îl „obligă” pe un fan să-și țină o promisiune îndrăzneață
pariu

Meci întrerupt în Premier League din cauza Ramadanului

Arbitrul și jucătorii celor două echipe au decis ca meciul să fie fie întrerupt preț de câteva minute, timp în care Ouattara a mâncat.

A fost o dovadă de clasă a celor de la Crystal Palace, care ar fi putu evolua cu om în plus cât timp Ouattara era ieșit din joc.

Bournemouth e peste Chelsea în Premier League

După ce Ouattara a mâncat și a băut apă, s-a dat drumul la joc. Iar Bournemouth a câștigat după golului lui Justin Kluivert din minutul 79.

Victoria e una imensă pentru Bournemouth, care a ajuns la 41 de puncte și e aproape sigur salvată de la retrogradare. Mai mult, „cireșele” au trecut peste Chelsea în clasament. Sunt pe locul 11, cu un punct peste albaștri, care sunt pe locul 12.

Crystal Palace e pe 14, cu 30 de puncte în 30 de meciuri jucate. Londonezii sunt la 8 puncte peste Luton, prima echipă aflată pe un loc retrogradabil.

Clasamentul din Premier League

Internaționalul român, apărat în Italia: „Problema lui Bari nu este Pușcaș. Toată echipa joacă prost”
serie b
Patronul unui club brazilian denunță corupția din campionat. „Am probe. Îmi pare rău, dar voi face gălăgie mare!”
BRAZILIA

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni