INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CACERENO - REAL MADRID 0-1

VIDEO Real Madrid, victorie chinuită pe terenul unei formații de liga a patra, în faza 16-imilor Cupa Regelui

Real Madrid s-a impus pe terenul lui Cacereno, în 16imile Cupei Regelui.
Real Madrid s-a impus pe terenul lui Cacereno, în 16imile Cupei Regelui. Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 ianuarie 2023 09:20 / Actualizat miercuri, 04 ianuarie 2023 09:36

Campioana Spaniei, Real Madrid, s-a impus pe terenul lui Club Polideportivo Cacereno, formație din liga a patra spaniolă, scor 1-0, în faza 16-imilor Cupei Regelui.

Madrilenii au trimis mingea în poartă încă din primele minute ale meciului. Rodrygo l-a lansat în adâncime pe Marco Asensio, care i-a pasat lui Lucas Vasquez. Extrema lui Real Madrid a marcat, însă reușita acestuia a fost anulată pe motiv de offside.

VIDEO. Rezumat: CP Cacereno - Real Madrid 0-1

Gazdele și-au creat prima și singura ocazie a meciului prin Francisco Serrano, care l-a pus la încercare pe Andrei Lunin cu un șut de la marginea careului.

Rodrygo a „mișcat tabela” în minutul 69. Brazilianul a primit mingea de la Dani Ceballos, a driblat doi fotbaliști ai gazdelor și a trimis un șut plasat, cu interiorul, în colțul lung al porții, fără șansă pentru portarul Ivan Moreno. Sud-americanul a sărbătorit reușita ca legendarul fotbalist Pele, decedat pe data de 29 decembrie 2022, după o lungă bătălie cu cancerul.

Rodrygo (stânga) a sărbătorit ca Pele (dreapta)

Caseta meciului CP Cacereno - Real Madrid

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”