INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - LIVERPOOL

VIDEO + FOTO 4 goluri și un meci fabulos » A făcut-o Chelsea - Liverpool campioană pe City?!

Chelsea și Liverpool au remizat, scor 2-2, în runda #21 din Premier League. +24   FOTO
Chelsea și Liverpool au remizat, scor 2-2, în runda #21 din Premier League.

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 ianuarie 2022 20:20 / Actualizat duminica, 02 ianuarie 2022 20:45

Derby-ul de pe Stamford Bridge a avut un ritm fabulos, extrem de multe faze de poartă și 4 goluri, toate marcate în prima repriză.

Conflictul Tuchel - Lukaku se aprinde mai tare. Ce a făcut managerul lui Chelsea
ANGLIA

Chelsea - Liverpool 2-2 » Egal pentru Manchester City

Mane a profitat de gafa lui Chalobah și a spart gheața în minutul 9, nu înainte însă de a-l dribla pe portarul Mendy. Salah a majorat avantajul „cormoranilor” după o patrundere în flancul drept și o finalizare la colțul scurt (26).

+20 FOTO

Chelsea și-a regăsit forța spre finalul primului act. Mai întâi, Kovacic l-a bătut pe Kelleher cu un șut formidabil de la 18 metri (42), apoi Pulisic a egalat cu o finalizare în forță, din apropiere (45+1).

Ritmul n-a scăzut în repriza a doua, ocaziile au curs în general la poarta „albaștrilor”, numai inspirația jucătorilor în fața porții a lăsat de dorit.

Așadar, rezultat de egalitate care o favorizează pe Manchester City, la 10 puncte acum de Chelsea, principala urmăritoare. „Cetățenii” lui Pep Guardiola au deja o mână pe titlu.

Chelsea - Liverpool 2-2 » FINAL

Chelsea - Liverpool » Echipele de start

Chelsea: Mendy - Chalobah, Silva, Rudiger - Azpilicueta, Kante, Kovacic, Alonso - Mount, Pulisic, Havertz
Antrenor: Tuchel

Liverpool: Kelleher - Arnold, Van Dijk, Konate, Tsimikas - Henderson, Fabinho, Milner - Salah, Jota, Mane
Antrenor: Klopp (are COVID și nu va sta pe bancă)

Șocul începutului de an! Real Madrid, învinsă de locul 16 din La Liga

Real Madrid, Barcelona și Juventus insistă cu Super Liga. Cele trei mari puteri europene amenință UEFA în 2022!

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”