INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Cristiano Ronaldo, trei goluri în trei meciuri în 2024 » Al Nassr, calificare în sferturile Ligii Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo, foto: Getty Images

Articol de - Publicat joi, 22 februarie 2024 09:29 / Actualizat joi, 22 februarie 2024 10:04

Cristiano Ronaldo (39 de ani) a marcat în partida pe care Al Nassr a câștigat-o în fața celor de la Al Feiha, scor 2-0, în returul optimilor Ligii Campionilor Asiei.

Starul portughez a punctat și în partida tur, atunci când echipa s-a a câștigat cu 1-0. Este al treilea gol în trei partide din 2024 pentru Ronaldo, după ce a înscris și în fața celor de la Al Fateh, în campionat.

Cea mai sexy antrenoare din România, pe stadion la U Cluj - FCSB » Ce a încântat-o: „Îmi place. Are suflet”
METROSPORT

Ronaldo și Al Nassr, calificare în sferturile Ligii Campionilor Asiei

Al Nassr nu a avut emoții cu Al Feiha. Otavio a deschis scorul în minutul 17, după un șut din interiorul careului. Ronaldo putea înscrie mult mai devreme, însă a trimis mingea cu capul în bara stângă, în minutul 38.

Starul portughez a reușit să puncteze în minutul 86, după o greșeală a portarului Vladimir Stojkovic (40 de ani), care a ieșit din poartă, nu a reușit să degajeze și l-a lăsat pe lusitan cu toată poarta în față.

S-a terminat 2-0 pentru Al Nassr, care se va lupta cu Al Ain, formație din Emiratele Arabe Unite, pentru un loc în semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

Ronaldo a ajuns la 876 de goluri în carieră și 798 de victorii după această partidă.

Cristiano Ronaldo a marcat în fiecare an din 2002 până în prezent

Cristiano a înscris cel puțin câte un gol în fiecare an calendaristic între 2002-2024. El a punctat pentru Sporting Lisabona, Manchester United, Real Madrid, Juventus, Al Nassr și naționala Portugaliei.

Ronaldo a fost cel mai bun marcator din 2023 și vrea să repete această performanță și în acest an, chiar dacă a împlinit recent 39 de ani. O accidentare l-a ținut departe pe teren pe starul lui Al Nassr și i-a împiedicat debutul mai devreme în 2024.

Plecat în urmă cu un an din Europa, Ronaldo a părăsit Bătrânul Continent drept cel mai bun marcator din istoria Ligii Campionilor. Cristiano are 140 de goluri în carieră în Champions League, marcate pentru Manchester United, Real Madrid și Juventus.

Match Quiz CFR Cluj - Dinamo

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul CFR Cluj - Dinamo și câștigă premiile puse în joc!

Războiul agenților » Actualul impresar al lui Horațiu Moldovan îl amenință cu judecata pe Bogdan Apostu: „Ne-am așteptat să înceteze și să înțeleagă asta”
ATLETICO MADRID
Xavi și Lewandowski, frustrați după ce Barcelona nu a putut trece de Napoli » Ce a reclamat polonezul: „Asta am făcut după gol”
NAPOLI - BARCELONA 1-1