INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA / SIVASSPOR - FENERBAHCE 3-4

VIDEO Fenerbache, campioană în Turcia după 4 ani!

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 mai 2011 00:00 / Actualizat luni, 23 mai 2011 10:25

Formaţia antrenată de Aykut Kocaman este noua campioană a Turciei după victoria din deplasarea de pe terenul lui Sivas, scor 4-3.

Fener a deschis scorul în minutul 6, prin Santos, însă gazdele au egalat peste doar un sfert de oră. Sahin i-a adus din nou pe cei de la Fenerbahce în avantaj cu patru minute înaintea pauzei, iar Alex a făcut 3-1 în minutul 51. Kilic a înscris în minutul 65 pentru Sivasspor, în timp ce Yobo a reuşit golul de 2-4 în minutul 67. Acelaşi Kilic a închis tabela la 3-4 în ultimul minut.

Pentru Fenerbahce este al 17-lea titlu de campioană a Turciei.

Trabzonspor a cîştigat cu 4-0 în deplasarea de la Karabukspor, însă a ratat titlul din cauza rezultatelor directe din partidele cu Fenerbahce. Ambele echipe au încheiat sezonul cu 82 de puncte.