INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Freiburg - Bayern 0-1, în runda #27 din Bundesliga » Bavarezii și-au luat revanșa după eliminarea din Cupă

Freiburg - Bayern Munchen

Articol de - Publicat sambata, 08 aprilie 2023 17:45 / Actualizat sambata, 08 aprilie 2023 20:30

Bayern Munchen s-a impus pe terenul lui Freiburg, scor 1-0, într-o partidă din runda cu numărul 27 din Bundesliga.

Rezultatele etapei 27 din Bundesliga

După o primă repriză dominată copios, cu nu mai puțin de 10 ocaxzii de gol, oaspeții au dat lovitura în minutul 52, prin De Ligt, care a șutat superb, de la distanță, direct în vinclul stâng al porții lui Freiburg.

Bayern Munchen este prima în clasamentul din Bundesliga, cu 58 de puncte. Freiburg e pe 4, cu 47 de puncte.

Clasamentul în Bundesliga

Final » Freiburg - Bayern Munchen 0-1

Freiburg - Bayern Munchen, echipe de start:

FREIBURG (4-2-2-2): Flekken - Sildilia, Ginter, Gulde, Gunter - Eggestein, Hofler - Doan, Grifo - Gregoritsch, Holer
Antrenor: Christian Streich

BAYERN (4-1-4-1): Sommer - Cancelo, Pavard, De Ligt, Davies - Kimmich - Sane, Muller, Musiala, Gnabry - Mane
Antrenor: Thomas Tuchel

De Ligt a deschis scorul

VIDEO Fanii lui Freiburg fac spectacol

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Singurul club cu care Roman Abramovich refuza din start orice negociere: „Nu te duci acolo! Nu fac afaceri cu ei”
CHELSEA
Cel mai rapid român care atinge suta în Serie A » Italienii apreciază evoluția lui Răzvan Marin în remiza contra campioanei
Milan- Empoli 0-0

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”