INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Gafă pentru Joe Hart la primul meci in Serie A » AC Torino a pierdut cu Atalanta, scor 1-2

Articol de Laurențiu UdroiuJURNALISPORT - Publicat luni, 12 septembrie 2016 09:24

Titular în poarta celor de la AC Torino în meciul din deplasare cu Atalanta, proaspăt sosit de la City, Joe Hart a a comis-o la debutul în Serie A și a încasat golul ce a dus la pierderea partidei de pe Atleti Azzurri.

Meciul a început bine pentru Torino, Hart reușind chiar două intervenții bune în prima repriză, iar în minutul 54 au preluat conducerea pe tabelă prin golul lui Falque.

Bucuria nu a durat mult, două minute mai târziu, titularul naționalei Angliei ieșind greșit pe o centrare din corner și permițându-le celor de la Atalanta să egaleze.

Torinezii nu și-au revenit după gafa englezului, iar pe final s-au văzut conduși pe tabelă în urma unui penalty transformat fără emoții cu un șut precis la firul ierbii de Kessie.

Nu doar Hart a comis-o la debutul său pentru AC Torino, ci și oficialii noului său club, care l-au "botezat" «John» pe foaia de joc.

În același weekend și înlocuitorul său din poarta lui City a avut parte de o prestație contestată. Deși echipa lui Guardiola s-a impus în derby-ul din Manchester, Claudio Bravo a gafat la golul lui Ibrahimovici tot după ce a ieșit greșit pe o centrare, având și alte intervenții extrem de ezitante.

Torino se afla pe locul 12 în Serie A cu 3 puncte acumulate după 3 etape.

Joe Hart are peste 100 de meciuri fără gol primit în Premier League și a acumulat peste 60 de meciuri pentru naționala Angliei de la debutul sau din 2008.

„E jupân, face ce vrea cu echipa” » Prima reacție de la Craiova, după ce Mitriță a fost sărit din schemă de Iordănescu: „Să-și vadă de viața lui!”
Nationala
La 38 de ani și niciun minut jucat la Manchester City, a prelungit până în 2025. Explicația incredibilă
Așteaptă un miracol! Lăsată acasă de Iordănescu, vedeta din Superligă mai are o singură speranță pentru a fi la EURO
Nationala

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”