INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - FC SEVILLA 3-2

VIDEO Barcelona supravieţuieşte asaltului Sevillei, fiindcă Messi are cheile oricărei apărări din lume

Lionel Messi, Fabregas și Neymar celebrînd golurile cu Sevilla, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 septembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 15 septembrie 2013 12:11

Barcelona lui Gerardo Martino a avut emoţii mari în faţa Sevillei, după un final de meci incendiar, încheiat cu 3-2 pentru Messi&Co.

Raul Rusescu nu a fost convocat de Unai Emery pentru acest meci, românul nereuşind nici de această dată să debuteze pentru Sevilla în La Liga.

Brazilianul Dani Alves a deschis tabela, în minutul 36, iar 40 de minute mai tîrziu, argentinianul Messi, după o combinaţie rapidă cu Neymar, a părut că închide definitiv meciul, marcînd pentru 2-0. Însă echipa andaluză nu a depus armele şi a pornit o ofensivă tîrzie pe Camp Nou.

Rakitici a redus din handicap cînd mai erau 10 minute din timpul regulamentar de joc, iar Coke a egalat în minutele de prelungire! Minunea nu a durat prea mult, fiindcă Messi a răvăşit apărarea Sevillei, a încercat să marcheze, dar mingea a fost respinsă de portar, însă Alexis Sanchez a fost atent şi a marcat din apropiere.

VEZI VIDEO CU GOLURILE

Barcelona are 12 puncte din 12 posibile şi profită de pasul greşit al lui Real Madrid, care a remizat cu Villareal, scor 2-2.

Rotaru a anunțat prima mutare la Craiova: „A semnat pe 3 ani. Mai avea două oferte din România”

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”