INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BELGIA

Harlem Gnohere, gol superb în prelungirile meciului Anderlecht - Mouscron

Francezul Halem Gnohere (32 de ani) a marcat pentru Mouscron în egalul, scor 1-1, scos pe terenul lui Anderlecht.

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 august 2020 21:53 / Actualizat luni, 24 august 2020 02:01

Harlem Gnohere a început partida pe bancă. A fost introdus în minutul 75, iar în al treilea minut de prelungire a dat lovitura. Fostul atacant al celor de la FCSB s-a înălțat superb și a reluat imparabil cu o lovitură de cap. Punctul scos de Mouscron este unul imens, în condițiile în care a evoluat cu un om mai puțin din minutul 39. La oaspeți a fost titular și Virgiliu Postolachi.

Vezi AICI statisticile meciului dintre Anderlecht și Mouscron

Video cu golul - AICI

Gnohere, cel mai prolific străin de la FCSB

Gnohere nu s-a despărțit în cele mai bune condiții de FCSB. A plecat la începutul lunii iunie, iar declarațiile date la adresa lui Gigi Becali au fost dintre cele mai dure.

„Bizonul” a reușit 51 de goluri în 115 meciuri disputate pentru FCSB în Liga 1, iar pentru Dinamo a punctat de 24 de ori în 59 de partide, în toate competițiile.

Barcelona anunță că Pjanic, cel mai tare transfer al verii, are coronavirus

Președintele UEFA vrea să revoluționeze Liga Campionilor! Analizează o schimbare majoră

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”