INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FA CUP

Hull, în "sferturile" Cupei Angliei

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 februarie 2009 00:00

Formaţia din Premier League, Hull City, a trecut joi seară de echipa din liga a II-a doua, Sheffield United, scor 2-1, şi s-a calificat astfel în sferturile de finală ale Cupei Angliei, unde va întâlni câştigătoarea meciului dintre Arsenal şi Burnley, informează BBC.

Golurile celor de la Hull City au fost marcate de Naughton (23-autogol) şi Halmosi (55), în timp ce pentru Sheffield a punctat Sharp (32). Meciul a fost o rejucare, după ce în prima întâlnire cele două formaţii au terminat la egalitate, scor 1-1.

În sferturile de finală, Hull City va evolua cu învingătoarea dintre Arsenal şi Burnley (liga a II-a), echipe care se vor întâlni la data de 8 martie.

Programul sferturilor de finală din Cupa Angliei, jocuri ce se vor disputa la datele de 7 şi 8 martie: