INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

Incidente șocante în Franța! Un jucător bătut și amenințat cu cuțitul la pauză

Articol de - Publicat marti, 14 martie 2023 19:35 / Actualizat marti, 14 martie 2023 19:35

Un individ a pătruns pe teren înarmat la un meci important de juniori, în centrul sportiv al lui FC Nantes, lovind și amenințând cu cuțitul un fotbalist al gazdelor.

Scene terifiante la un meci de juniori U19 din Franța. În pauza partidei Nantes - Monaco (0-1), în „sferturile" Cupei Gambardella, s-a declanșat o bătaie la marginea terenului, cu 20 de persoane implicate.

Expertul TV a dezvăluit în direct oferta din Superliga: „Nu pot să semnez pe orice sumă”
OFERTĂ

Jucătorul s-a refugiat în vestiar. A fost chemată poliția!

La un moment dat, în mijlocul incidentelor, un bărbat a lovit un jucător al lui Nantes și l-a amenințat cu cuțitul, potrivit cotidianului local Sud-Ouest, fără a se afla motivul acelui atac.

Fotbalistul s-a refugiat în vestiar și meciul a fost reluat sub supravegherea a cinci echipaje de poliție chemate de urgență. Individul înarmat a reușit să dispară la apariția poliției.

Cel atacat nu a făcut plângere. Clubul, da!

Surprinzător, jucătorul a refuzat să se adreseze poliției pentru a cere anchetarea cazului. Totuși, clubul său a anunțat că va face plângere.

„FC Nantes regretă incidentele care nu pot avea loc pe un stadion de fotbal și își susține total jucătorul”, a comunicat gruparea galben-verde în această după-amiază.

„Curajul lui Gavi e spectaculos”. Revelația Barcelonei plonjează cu capul în gheata adversarului

Incredibil! Unde s-a ajuns cu prelungirile! 42 de minute de timp suplimentar în America de Sud. Goluri în 90+24 și 90+38!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”