INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG

Kylian Mbappe l-a egalat pe Zlatan Ibrahimovic după „dubla” reușită pentru PSG

Kylian Mbappe // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 februarie 2022 10:22 / Actualizat duminica, 27 februarie 2022 12:53

Kylian Mbappe (23 de ani) a fost din nou cel mai bun jucător al celor de la PSG în succesul obținut pe teren propriu, scor 3-1, în fața celor de la St. Etienne, într-o partidă din etapa #26 din Ligue 1.

Mbappe și-a trecut numele pe lista marcatorilor după reușitele din minutele 42 și 47, apoi a oferit pasa decisivă la golul lui Danilo. Bouanga deschisese scorul în minutul 16 pentru gazde.

PSG îi caută deja înlocuitor lui Kylian Mbappe! Pe cine au pus ochii parizienii
PSG

Kylian Mbappe l-a egalat pe Zlatan Ibrahimovic

Grație celor două reușite din partida de sâmbătă seară, Kylian Mbappe l-a egalat pe Zlatan Ibrahimovic în clasamentul celor mai buni marcatori din istoria PSG.

156 de goluria reușit Mbappe în tricoul lui PSG

Uruguayanul Edinson Cavani este pe primul loc în acest clasament, cu 200 de reușite.

PSG, lider detașat în Ligue 1

În urma succesului obținut în fața celor de la St. Etienne, PSG acumulează 62 de puncte și este lider detașat în clasament. Nice, următoarea adversară a trupei lui Mbappe, este pe poziția secundă, cu 46 de puncte. La egalitate cu Nice se află și Olympique Marseille, echipă ce are însă un joc mai puțin.