INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Moment șocant în Premier League: a sărit din tribune și s-a dus în fața antrenorului

Articol de - Publicat sambata, 13 mai 2023 17:22 / Actualizat sambata, 13 mai 2023 19:57

În prelungirile partidei Leeds - Newcastle 2-2, duel contând pentru runda #36 din Premier League, un fan al gazdelor l-a înjurat și împins pe antrenorul „coțofenelor”, Eddie Howe (45 de ani). Suporterul agresiv a primit interdicție pe viață pe stadion

Iată că nu se întâmplă doar în țările subdezvoltate. În această după-amiază, un suporter al celor de la Leeds a reușit să pătrundă pe teren, iar până ca forțele de ordine să-l escorteze în afara stadionului a apucat să ajungă în fața lui Howe, pe care l-a jignit și chiar îmbrâncit.

FCSB câștigă o avere după meciul cu CFR Cluj » Ce calcule își face Gigi Becali
FCSB - CFR CLUJ

Leeds - Newcastle 2-2. Eddie Howe, împins de un fan advers

La finalul jocului, Howe a fost întrebat despre incidentul reprobabil: „Nu pot să reproduc ce mi-a zis, dar un astfel de moment te pune pe gânduri. Nimeni nu ar trebui să se simtă nesigur pe un teren de fotbal”.

Remiză spectaculoasă între Leeds și Newcastle

Pe Elland Road, Newcastle a pierdut puncte importante în bătălia pentru primele locuri. Gazdele au început perfect, Ayling a deschis rapid scorul ('7), și puteau face 2-0 în minutul 28 dacă Bamford nu risipea o lovitură de la 11 metri. Wilson i-a adus pe oaspeți în avantaj cu două penalty-uri transformate ('31, '69), dar Rasmus Kristensen a avut ultimul cuvânt ('79).