INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Liverpool, eliminată din FA Cup!

Jamie Carragher

Articol de GSP - Publicat joi, 14 ianuarie 2010 00:00

Echipa lui Rafa Benitez continuă seria proastă, aseară fiind eliminaţi din FA Cup după eşecul cu Reading , scor 1-2.

Liverpool a preluat prima conducerea, după un autogol al lui Ryan Bertrand provocat de o centrare a lui Gerrard. Reading a egalat în minutele de prelungire ale partidei, prin Gylfi Sigurdsson, după un penalty provocat de Benayoun. La finalul timpului regulamentar de joc, scorul a fost 1-1, astfel că a fost nevoie de prelungiri.

În prima repriză a prelungirilor Reading a înscris pentru 2-1, prin lovitura de cap a lui Shane Long.,care a finalizat o excelentă acţiune reuşită pe partea dreaptă de Brynjar Gunnarsson. Liverpool nu a mai putut reveni, iar Benitez riscă să nu mai petreacă mult timp pe Anfield.

Vezi aici rezumatul partidei!

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”