INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED - MANCHESTER CITY 1-6

VIDEO » Manchester United - Manchester City 1-6 » "Diavolii" sînt la cinci puncte în spatele "cetăţenilor"

Acesta este mesajul arătat de Balotelli după ce a deschis scorul

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 octombrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 23 octombrie 2011 18:02

Manchester United a ratat şansa de a reveni pe primul loc al clasamentului din Premier League după jocul cu Manchester City, pierzînd pe Old Trafford cu scorul de 1-6.

Balotelli a deschis scorul în minutul 22, cu un şut plasat la colţul lung, stabilind şi scorul pauzei. După eliminarea lui Evans, din startul actului secund, lui United nu i-a mai ieşit nimic, astfel că City a defilat. Balotelli a realizat "dubla" în minutul 60, apoi Kun Aguero a ridicat scorul la 3-0. Speranţele lui United pentru un rezultat bun s-au reaprins în minutul 81, la golul lui Fletcher, dar finalul le-a aparţinut tot "cetăţenilor", care au marcat în minutele 89 şi 90+3 prin Dzeko, şi 90+1, prin Silva.

Min. 90+4 - Fluier final! City cîştigă cu 6-1 pe "Old Trafford"
Min. 90+3 - 1-6, GOL MANCHESTER CITY! Dzeko închide tabela cu un şut cu stîngul VEZI AICI REUŞITA!
Min. 90+1 - 1-5, GOL MANCHESTER CITY! Silva înscrie din apropiere pentru 5-1 VEZI AICI REUŞITA!
Min 89 - 1-4, GOL MANCHESTER CITY! Dzeko marchează cu genunchiul din faţa porţii goale VEZI AICI REUŞITA!
Min. 81 - 1-3, GOL MANCHESTER UNITED! Fletcher înscrie superb din afara careului cu un şut plasat VEZI AICI REUŞITA!
Min. 69 - 0-3, GOL MANCHESTER CITY! Kun Aguero duce scorul la 3-0 cu o finalizare din interiorul careului mic VEZI AICI REUŞITA!
Min. 60 - 0-2, GOL MANCHESTER CITY! Fază superbă creată de David Silva. Milner i-a pasat în faţa porţii lui Balotelli, care a realizat "dubla" VEZI AICI REUŞITA!
Min. 47 - Evans este eliminat pentru un fault la Balotelli. Atacantul lui City se afla în poziţie iminentă de gol
Min. 46 - A început repriza secundă

Min. 45 - S-a terminat prima repriză
Min. 22 - 0-1, GOL MANCHESTER CITY! Balotelli deschide scorul cu un şut plasat la colţul lung din centrul careului VEZI AICI REUŞITA!