INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL - MANCHESTER CITY 1-0

VIDEO și FOTO » Klopp îl învinge pe Guardiola și Liverpool își consolidează poziția a doua în Premier League!

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 decembrie 2016 18:41

Liverpool s-a impus la limită, 1-0 cu Manchester City, și rămâne pe locul secund în Premier League, la patru puncte în fața formației antrenate de Pep Guardiola.

VIDEO » Liverpool - Manchester City 1-0
A marcat: Wijnaldum '8

Wijnaldum a marcat unicul gol al meciului în minutul 8, cu o lovitură de cap bine plasată, după o centrare excelentă expediată de Lallana. Liverpool a cedat posesia, însă elevii lui Klopp au fost bine organizați în apărare, iar atacurile lui City au rămas fără rezultat.

După victoria de astăzi, "cormoranii" ocupă locul secund în Anglia, la șase puncte de liderul Chelsea, în timp ce Manchester City este pe locul al treilea.

Echipele de start:

Liverpool: Mignolet - Clyne, Lovren, Klavan, Milner - Can, Henderson, Wijnaldum - Mane, Lallana, Firmino
Rezerve: Karius, Alexander-Arnold, Ejaria, Moreno, Origi, Lucas, Sturridge
Antrenor: Jurgen Klopp

Manchester City: Bravo - Zabaleta, Otamendi, Stones, Kolarov - Fernandinho, Toure - Sterling, Silva, De Bruyne - Aguero
Rezerve: Caballero, Clichy, Garcia, Iheanacho, Navas, Fernando, Sagna
Antrenor: Pep Guardiola

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”