INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - MALAGA 0-0

VIDEO+FOTO Fără Messi, Barcelona s-a încurcat pe teren propriu cu Malaga

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 noiembrie 2016 16:40

Barcelona și Malaga au remizat total surprinzător în etapa a 12-a din La Liga, scor 0-0, deși catalanii au avut un om în plus mai bine de 20 de minute.
Vezi AICI liveTEXT

Băieții lui Luis Enrique n-au reușit să pună în pericol poarta lui Kameni, chiar dacă în repriza secundă tehnicianul catalanilor a făcut cele trei schimbări în speranța unui gol.

Mai mult, Malaga a rămas în 10 în minutul 68, când Llorente a văzut direct cartonașul roșu pentru un fault urât. În prelungirile partidei, Carlos a fost și el eliminat pentru proteste.

Vezi VIDEO cu cartonașele primite

După acest joc, Barcelona rămâne pe locul 2 cu 26 de puncte, la o lungime în spatele liderului Real Madrid. Malaga e pe 10, cu 16 puncte.

Atletico Madrid și Real Madrid vor juca în meci direct în această seară, de la ora 21:45.

Echipe de start:

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Mascherano, Digne - Busquets, Rafinha, Denis - Arda, Alcacer, Neymar
Rezerve: Cillessen, Rakitici, Jordi Alba, Andre Gomes, Aleix Vidal, Aleña, Marlon

Malaga: Kameni - Rosales, Torres, Villanueva, Ricca, Juan Carlos - Llorente, Fornals, Juanpi, Ontiveros - Sandro
Rezerve: Boyko, Michael Santos, Chory Castro, Duda, Jony, En-Nesyri, Luis Muñoz

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!