INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Lupta nebună în La Liga continuă » Un singur punct diferenţă după victoria Barcelonei! VIDEO Supergoluri Messi şi Xavi

:rel:d:bm:GF2EA321M3M01

Articol de GSP - Publicat luni, 03 martie 2014 00:00 / Actualizat luni, 03 martie 2014 10:35

Barcelona a cîştigat aseară împotriva Almeriei, scor 4-1, şi s-a apropiat la un singur punct de rivala Real Madrid.

Catalanii porneau în meciul cu Almeria după remiza din derby-ul Madridului şi au început în forţă confruntarea. Alexis Sanchez a deschis scorul încă din minutul 9, iar Messi l-a majorat cu un şut superb din afara careului.

VIDEO cu golurile din Barcelona - Almeria

Trujillo a redus din diferenţă în minutul 27 şi Barcelona a avut emoţii pînă la finalul partidei. Puyol, minutul 83, şi Xavi, 89, au calmat spiritele şi au permis catalanilor să se apropie la un singur punct de liderul Real Madrid.

În acest moment, Real Madrid are 64 de puncte, Barcelona 63 şi Atletico Madrid 61.

Adrian Mititelu, audiat la DNA în „dosarul Coldea”! Zilele trecute scria: „O să aflați cu toții cum a câștigat MAFIA”
Liga 2

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!