INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPORTING GIJON - BARCELONA 0-1

Pedro mai aduce 3 puncte Barcelonei

Articol de - Publicat sambata, 30 ianuarie 2010 00:00

FC Barcelona a învins cu scorul de 1-0 pe Sporting Gijon. Golul a fost marcate de Pedro, în minutul 28. Barca a fost aproape să deschidă scorul încă din minutul 11, prin Andres Iniesta, după o pasă a lui Messi, dar goalkeeperul lui Sporting, Juan Pablo, şi-a salvat echipa.

În minutul 21, după o combinaţie spectaculoasă între Pedro şi Xavi, atacantul catalanilor a centrat în faţa porţii pentru Ibrahimovici, dar internaţionalul suedez nu a ajuns la minge. Patru minute mai tîrziu, acelaşi Ibrahimovici a şutat pe lîngă poartă.

În minutul 28, portarul lui Gijon nu a mai avut ce face în faţa unui Pedro dezlănţuit, care a înscris cu un şut pe jos.

Barcelona s-a distanţat la 8 puncte de următoarea clasată, Real Madrid, care joacă de la ora 23:00 în deplasare, pe terenul lui Deportivo La Coruna.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă