INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

REZUMAT VIDEO Performanță incredibilă în Germania » După Bayern, echipa-fenomen din liga a treia a răpus încă un nume greu din Bundesliga

Saarbrucken
Saarbrucken

Articol de - Publicat miercuri, 06 decembrie 2023 23:03 / Actualizat miercuri, 06 decembrie 2023 23:07

Saarbrucken, ocupanta locului 11 din liga a treia a Germaniei, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Germaniei, după ce a reușit să treacă de Eintracht Frankfurt, scor 2-0.

În turul precedent, Saarbrucken reușea o surpriză colosală, eliminând-o pe Bayern Munchen, cu scorul de 2-1.

Scandal uriaș: „Te vei alătura trădătorilor!”. Joao Felix, atacat dur pentru „sărutul” de la golul care a adus victoria Barcelonei
SPANIA

Saarbrucken a eliminat finalista sezonului precedent

Saarsbrucken a reușit să elimine finalista sezonului trecut, Eintracht Frankfurt, cu scorul de 2-0. Echipa care evoluează în eșalonul al treilea a disputat acasă toate cele trei meciuri din acest sezon al Cupei Germaniei și le-a câștigat pe toate.

VIDEO. Rezumat Saarbrucken - Frankfurt 2-0

Saarbrucken a trecut în primul tur de Karlsruher, echipă din a doua ligă germană, cu scorul de 2-1, grație unui gol marcat în minutul 90+1. Tot în prelungiri a reușit și cea mai mare victorie din istoria clubului, întorcând rezultatul cu Bayern Munchen, care deschisese scorul în minutul 16. Saarbrucken restabilea atunci egalitatea în minutul 45+1 și marca golul victoriei în minutul 90+6.

Cu Frankfurt, Saarbrucken a avut o misiune mai ușoară, după ce câștigătoarea Europa League din 2022 n-a reușit să-i pună probleme. Saarbrucken reușea să marcheze în minutul 20, dar golul a fost anulat de VAR pentru un fault. În minutul 64 Kai Brunker a deschis scorul, iar 14 minute mai târziu Luca Kerber a dublat avantajul gazdelor și a adus calificarea în sferturile de finală ale Cupei.

Vezi și alte știri:

Ioan Varga, reacție vehementă, după ce a aflat pedeapsa primită de Florinel Coman: „Încurajează prosteala!”
CFR CLUJ
Paul Iacob, după ce Rapid a ieșit din Cupa României: „Suntem jalnici, o seară foarte proastă!”
Rapid - CFR 0-0

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”