INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

Probleme mari la AS Monaco » Vedeta echipei ar putea rata partida de miercuri din Champions League contra lui City

Articol de Cristian TomaJURNALISPORT - Publicat duminica, 12 martie 2017 20:46

Atacantul lui AS Monaco, Radamel Falcao, ar putea rata partida de miercuri din Champions League contra lui Manchester City, după ce s-a accidentat la șold.

Intrat în minutul 65 în meciul contra lui Bordeaux, internaționalul columbian a contribuit la victoria cu 2-1 a echipei sale, reușind un assist la primul gol, la 3 minute după introducerea sa pe teren.

Tehnicianul liderului, Leonardo Jardim, a dezvăluit că Falcao s-a accidentat la șold și ar putea rata meciul cu Manchester City din optimile Champions League.

"A primit o lovitură grea în partea dreaptă a șoldului. Sper că nu e ceva serios. Este doar o lovitură. Asteptăm testele să vedem despre ce este vorba. Falcao este un jucător important.

El a acuzat probleme musculare timp de 11 sau 12 zile, de aceea nu am riscat cu el și l-am introdus în repriza a doua cu Bordeaux. El se simte bine, sper că accidentarea la șold nu este gravă. Pentru că, dacă se simte bine, va fi titular în meciul cu City", a declarat tehnicianul monegascilor.

Partida AS Monaco-Manchester City va avea loc miercuri la 21:45. În tur, "cetățenii" au învins cu 5-3.

24 de goluri a înscris în 31 de partide disputate în acest sezon

sursa: thesun.co.uk

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”