INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

Ronaldo, show în Arabia Saudită » Hattrick de senzaţie + Cifre impresionante

Al Nassr a câștigat cu Damac, scor 3-0, în etapa #18 din campionatul Arabiei Saudite. Cristiano Ronaldo a dat toate golurile.

Articol de - Publicat sambata, 25 februarie 2023 19:49 / Actualizat sambata, 25 februarie 2023 20:22

Seara perfectă a lui CR7 a început în minutul 18, când a deschis scorul din penalty.

Mihai Stoica prevede un posibil „cutremur” în Liga 1: „Ar fi corect!”
PLAY-OFF

Ronaldo, hattrick pentru Al Nassr

Cristiano a continat demonstrația și a reușit „dubla” în minutul 23. A primit mingea la 30 de metri, a avansat spre poartă și a șutat imparabil cu piciorul stâng, din marginea careului.

Ronaldo a făcut tripla înainte de pauză, în minutul 44. După un contraatac, a fost servit în careu de Yahya și a marcat simplu, portarul fiind ieșit.

Ronaldo, cifre spectaculoase la Al Nassr

Cu tripla reușită împotriva lui Damac, Ronaldo a ajuns la 8 goluri marcate în 5 meciuri jucate în campionatul Arabiei Saudite. Portughezul mai punctase de 4 ori cu Al Wehda și o dată cu Al Fateh.

În ultimele 4 meciuri, Cristiano a contribuit la toate cele 10 goluri marcate de Al Nassr. A înscris de 8 ori și a dat două assist-uri.

Al Nassr este lider în Arabia Saudită, cu 43 de puncte după 18 etape. Pe poziția secundă este Al Ittihad, cu două puncte mai puțin decât echipa lui Ronaldo. Al Shabab completează podiumul, cu 40 de puncte.

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”