INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SCOȚIA

Celtic a măturat pe jos cu Rangers în derby-ul Old Firm! Ianis Hagi, în continuare pe tușă

Celtic s-a distrat cu Rangers, 4-0 // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 septembrie 2022 16:49 / Actualizat sambata, 03 septembrie 2022 23:31

Celtic a zdrobit-o pe Rangers, scor 4-0, în derby-ul Old Firm. Ianis Hagi (23 de ani), aflat în recuperare după accidentarea din ianuarie, nu a apărut pe foaia de joc.

Celtic, campioana ultimului sezon din Scoția, a primit vizita marii rivale Rangers, campioana din 2021, în etapa 6 a noului sezon din Premiership.

Fără Ianis Hagi, în continuare pe tușă din cauza accidentării pe care a suferit-o la genunchi în ianuarie 2022, echipa antrenată de Giovanni van Bronckhorst a fost spulberată.

A semnat! Arlauskis a revenit în Liga 1 și va lupta pentru titlu
TRANSFER

Fără Ianis Hagi, Rangers a fost zdrobită de Celtic

Celtic avea 3-0 încă de la pauză, grație golurilor înscris de Abada (minutele 8 și 40) și Jota (minutul 32).

Van Bronckhorst a schimbat la pauză în zona mediană, Wright în locul lui Kamara, dar schimbarea nu a adus vreun plus ofensiv. Tot Celtic a înscris, Turnbull stabilind scorul final, 4-0, în minutul 78, după o gafă uluitoare a portarului advers.

Celtic are acum 18 puncte, cu 6 victorii în 6 etape. Rangers, a doua clasată, a rămas la 13 puncte.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Răzvan Lucescu se va lupta la titlu cu Marcelo » Legenda lui Real Madrid a semnat în Grecia

Dinamo Kiev, învinsă de Zorya chiar la Kiev » Mircea Lucescu, fără punct după două meciuri